środa, 18 kwietnia 2012

Kółeczka

Już dawno nie robiłam nic w technice chainmaille (tylko prowadząc warsztaty, ale to nie bardzo się liczy). A że ciągle zawzięcie dziergam koralikowe sznury to postanowiłam sprawdzić co wyjdzie z połączenia tych dwóch technik. Jestem całkiem zadowolona z efektu i zgłaszam naszyjniczek do wyzwania "motyw koła" w Kreatywnym Kufrze. W tej pracy wykorzystałam ponad 400 ogniwek, czyli małych metalowych kółeczek, więc chyba się kwalifikuje.
Gdy połączyłam częsć ogniwkową i koralikową i już robiłam zapięcie, odkryłam, że chyba podświadomie zainspirowałam się piórkowym naszyjnikiem Weraph, który ostatnio mnie zachwycił. Kolorystyka i forma teraz bardzo kojarzą mi się z tą pracą Weroniki, chociaż w fazie projektu nie zdawałam sobie z tego sprawy:D

wtorek, 10 kwietnia 2012

Słodka, słodsza, najsłodsza

Tytuł odnosi się do koralikowych bransoletek. Słodka w kropeczki, słodsza w paseczki i najsłodsza w paseczki i kropeczki. Mi bardzo podoba się ta paseczkowa, rozważam czy nie zatrzymać jej dla siebie. Nie zastanawiałabym się, tyle że ja właściwie nie noszę bransoletek. Może pora to zmienić?

piątek, 6 kwietnia 2012

Trzy pięknotki

Kolejny bransoletkowy komplet. Moim zdaniem razem prezentują się najlepiej, ale można też nosić pojedynczo. Polubiłam te dziergane końcówki, na pewno będę je częściej stosować, dodają pracy charakteru:)

Chciałam zwrócić Waszą uwagę na nowości w bocznym panelu. Możecie tam dostrzec kolaż czterech zdjęć przepięknych twarzy (no na pewno zauważyliście!). Po kliknięciu w ów kolaż zostaniecie przekierowani na fejsbukowy fanpejdż grupy artystycznej Ruchoma Pracownia, w której to grupie i ja staram się działać. Zajmujemy się promocją rękodzieła przede wszystkim poprzez prowadzenie warsztatów. Niedługo na naszym fejsbuku pojawi się pełna oferta, ale uwierzcie mi na słowo, że zakres prowadzonych warsztatów jest bardzo szeroki. Działamy we Wrocławiu, ale jako pracownia Ruchoma jesteśmy otwarte na wszelkie propozycje i zaproszenia. Jeśli podoba Wam się to co robimy możecie wyrazić swoje odczucia poprzez kliknięcie guziczka "lubię to" ;)
W bocznym panelu zawisła też subiektywna Craftowa Mapa Wrocławia, na której będziemy zaznaczać wrocławskie miejsca związane z rękodziełem. Na razie są tam głównie koralikowe sklepy. Jestem ciekawa Waszej opinii na temat mapki, może macie jakieś propozycje podpowiedzi co powinno się tam jeszcze znaleźć?

Pozdrawiam!